Telefon

+386 (0)31 799 321

E-pošta

hisa.masaz.tome@gmail.com

Odpiralni čas

Pon. - pet.: 8 - 20h, sob. po dogovoru

Osvoboditev duha se pogosto prične z osvobajanjem telesa.

Slabega telesnega počutja in bolečin ne povzročajo zgolj fizični dejavniki. Mnogokrat nastopajo kot simptomi stresa, ki se mu je v današnjem tempu življenja nemogoče izogniti. Antistresna masaža pomaga, da se lahko upiramo neizprosnemu navalu pritiskov sodobne družbe. Z njo se sprostimo, za hip
odpravimo skrbi in se poglobimo vase, s tem pa telesu naklonimo več kot potrebno razbremenitev.

Antistresna masaža je delna masaža, ki jo izvajamo na področju hrbta, ramenskega obroča, vratu in glave.
Z njo odpravimo napetost v organizmu in telesu povrnemo vitalnost, ga napolnimo z energijo. S tem, ko poskrbimo za fizično sprostitev, hkrati poskrbimo za psihično, oboje pa vodi k zdravju in boljšemu počutju.

Telo, psiha in stres so namreč medsebojno tesno povezani, saj se na stres negativno odzivajo:

  • koža, kar se kaže z aknami, psoriazo, ekcemi, dermatitisom, izgubo las,
  • želodec, kar se kaže z razjedami, prekomernim izločanjem kisline, krči, refluksom, slabostjo,
  • trebušna slinavka in žolčnik, kar vodi v nepravilno izločanje inzulina in skladiščenje žolča,
  • imunski sistem, ki se težje spopada z boleznimi ter po njih počasneje okreva,
  • srce in ožilje, zaradi česar pride do povišanega krvnega tlaka, povišanega utripa, težav s holesterolom,
  • črevesje, ki slabše absorbira hranila, se odziva z alergijami ter intoleranco, prebavnimi motnjami, spremembami telesne teže,
  • reproduktivni sistem, v katerem pride zaradi zmanjšanega izločanja spolnih hormonov do neplodnosti ter pomanjkanja spolne sle,
  • mišice in kosti, pri katerih opazimo bolečine, vnetja, togost in zategovanje, zmanjšanje kostne gostote,
  • um in psiha, kar se kaže s slabim razpoloženjem, jezo, razdražljivostjo, depresijo, brezvoljnostjo, slabo koncentracijo, napadi panike, slabšim reševanjem umskih nalog …

Antistresna masaža se uporablja predvsem takrat, ko imamo trd vrat (tudi t.i. heksenšus), bolečine med lopaticami, ko nas pestijo glavoboli in migrene, nas muči nespečnost, pa tudi takrat, ko se sami zavemo psihične preobremenitve ter iz nje izvirajočega slabšega počutja.

Kako lahko pomaga antistresna masaža? Na boleča mesta deluje manualno, skrbi pa tudi za zniževanje stresnega hormona kortizola. Nivo hormona, ki ga ob stresu izloča nadledvična žleza, je po masaži dokazano nižji, s tem pa se v prvi vrsti znižajo krvni tlak, krvni sladkor ter izboljša imunski odziv.

Antistresna masaža pomaga, da telo in um najdeta mir, v katerem lahko vse svoje težave dojemate bolj jasno, to pa pomeni, da jih tudi lažje rešujete.